Mały Książę – monolog wybranej postaci

Przygotuj tekst, który będzie monologiem jednego z sześciu bohaterów książki.
Masz do wyboru następujące postacie: Król, Próżniak, Pijak, Bankier, Latarnik, Geograf.
Wpis zredaguj w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Twoim zadaniem jest autoprezentacja bohatera. Skup się na tym, czym zajmuje się dana osoba, co myśli, jakie ma poglądy itp.

przykładowy początek: Jestem Królem. Sprawuję nieograniczoną władzę. Rządzę absolutnie wszystkim…

Twój wpis powinien mieć minimum 5 wersów.

                    

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Mały Książę – monolog wybranej postaci

 1. ~Wiktoria Wrzesińska pisze:

  Jestem Bankierem, mieszkam całkiem sam na niewielkiej planecie. Jestem człowiekiem bardzo poważnym, dokładnym, nie robię niedorzeczności i nie bawię się głupstwami. Pracuje bardzo ciężko, liczę gwiazdy które należą do mnie, a dzięki ich posiadaniu jestem bogaty, a jeśli ktoś odkryje nowe to je kupuję. Mogę je zamknąć w banku zapisując ich ilość na kawałku kartki którą później zamykam w szufladzie na klucz. Przez pięćdziesiąt cztery lata, odkąd mieszkam na tej planecie, aż trzy razy przeszkodzono mi w liczeniu. Pierwszy raz był to chrabąszcz, który zjawił się z nie wiadomo skąd, przez jego hałas nie mogłem się skupić i zrobiłem aż cztery błędy w dodawaniu. Drugim razem miałem atak reumatyzmu, gdyż nie uprawiam gimnastyki. Za trzecim razem odwiedził mnie mały książę, który zadawał mnóstwo pytań i przez to nie mogłem się skupić.

 2. ~Malwina Harasim pisze:

  Jestem Bankierem. Bardzo ciężko pracuję i nie lubię gdy ktoś mi przeszkadza. Jestem człowiekiem poważnym, dokładnym i nie robię nic niepotrzebnego. Nie zajmuję się głupstwami. Nie mam czasu na marzenia, ani na nic innego oprócz liczenia i zarządzania małych błyszczących rzeczy na niebie. Przez pięćdziesiąt cztery lata nieustannie liczę gwiazdy. Nie muszę robić z nimi nic. Wystarczy mi, że je posiadam. Nigdy mnie to nie znudzi, jestem człowiekiem poważnym. Pierwszy pomyślałem o ich zgarnięciu, więc wszystkie są moje. One dają mi bogactwo, tego potrzebuję. Zapisuję ich ilość na papierze i zamykam w sejfie. Nikt mi ich nie zabierze.

 3. ~Eliza Zimmermann pisze:

  Wpis zawiera błędy, które nie zostały poprawione.

  Jestem Latarnikem. Dostaje rozkazy, które muszę wykonać gdy już je zrobię dostaję następne. Mam bardzo trudną pracę.Muszę zapalać i zgaszać latarnię. Na mojej planiecie jest mało miejsca, stoi tu tylko latarnia i ja. Niemam czasu dla siebie, ponieważ dzień trwa jedną minutę,a ja muszę zapalać latarnię rano, a gasić wieczorm. Kiedyś moja praca była łatwiejsza wstawałem rano i gasiłem latarnię gdy szedłem spać zapalałem ją ponownie. Za dnia odpoczywałem, a za mocy spałem. Było wtedy naprawde dobrze lecz zroku na rok moja planeta krąży coraz szybciej, a czas niedale spokoju.

 4. ~Natalia Ziółkowska pisze:

  Jestem bankierem,bardzo ciężko pracuję.Jestem samotny, mieszkam sam na niewielkiej planecie.Jestem człowiekiem poważnym i dokładnym.Nie mam czasu na nic oprócz liczenia gwiazd na niebie,przez pięćdziesiąt cztery lata liczę gwiazdy,dzięki nim jestem tak bogaty.Wszystkie gwiazdy zapisuje na kawałku papieru i zamykam je w sejfie, jak ktoś odkryje nowe natychmiast kupuję je,nigdy się nie nudzę.

 5. ~Patrycja Ćwiklińska pisze:

  Mówią o mnie Próżny, a ja w ogóle nie rozumiem dlaczego.
  Celem mojego życia jest bycie szczęśliwym. Pragnę by mnie podziwiano i doceniono. Przecież to właśnie ja na całej planecie jestem najprzystojnieszy, najmądrzejszy, najlepiej ubrany i najbogatszy. Uwielbiam być zauważany i oklaskiwany przez moich licznych wielbicieli. Wszyscy powinni doceniać moje niezwykłe walory, przecież różnię się od tych przeciętnych, nic nie znaczących.
  Jak to możliwe, że nie każdy to widzi?! Jestem piękny, wyjątkowy, skromny. Sam siebie chętnie bym oklaskiwał.

 6. ~Anna Sawicz pisze:

  Jestem Bankierem. Liczę gwiazdy, które sprawiają, że jestem bogaty. Cechuję mnie powaga, dokładność i rozsądek. Nie zajmuję się tym co nie jest dla mnie ważne. Należą do mnie wszystkie małe świecidełka na niebie. Kiedy tylko ktoś odkryje nowe, zaraz je od niego odkupuje. Nie lubię jak mi się przeszkadza, dlatego mieszkam na swojej małej planecie sam. Już trzy razy coś przeszkodziło mi w liczeniu. Chrabąszcz, atak reumatyzmu i Mały Książę. Co za bezczelność. Jestem bardzo zajęty pracą. Nie mam czasu na marzenia i rozmyślanie. Mimo iż robię to od pięćdziesięciu czterech lat, nie nudzi mi się to. Nic nie muszę robić prócz ich posiadania. Są moje, bo pierwszy pomyślałem o tym by je wziąć. Zapisuję ich ilość na papierze. Zamknę je w sejfie. I zawsze będą tylko moje.

 7. ~Tomek Wadoń pisze:

  Jestem geografem. Moja praca polega na tym że wiem gdzie co się znajduje: oceany, góry, wulkany, pustynie. Jak powiedziałem jestem geografem, wielkim uczonym. Nie będę tracił czasu na zwiedzanie planety. Z tego powodu szukam podróżników, którzy zwiedzą moją planetę i powiedzą mi co gdzie się znajduje . Po czym będę musiał porównać ich odkrycia geograficzne. Jeśli nie będą takie same muszę sprawdzić który jest bardziej wiarygodny.

 8. ~Aleksander Breitner pisze:

  Jestem latarnikiem. Jestem smutny i zmęczony bo prawie w ogóle nie śpię. Zajmuję się zapalaniem i gaszeniem swojej lampy, taki mam rozkaz.
  Muszę to robić coraz szybciej, ponieważ pełny obrót wokół własnej osi mojej planety trwa co roku coraz krócej.
  Dzisiaj, gdy wykonuje obrót w ciągu minuty, nie mam chwili odpoczynku, ponieważ muszę co chwilę gasić i zapalać latarnię. Aktualnie dzień trwa u mnie tylko jedną minutę i mam bardzo mało czasu.

 9. Klaudiusz Kościński pisze:

  Wpis zawiera błędy, które nie zostały poprawione.

  Jestem latarnikiem . Moja praca jest nudna z czego smutna chodzę śpiący bo prawie w ogóle nie śpię. Moja praca polega na tym że zapalam i gaszę lampę bo taką mam funkcję . Pracuję coraz szybciej bo obrót mojej planety trwa w roku coraz krócej . Dzisiaj gdy planeta obraca się w ciągu minuty , nie odpoczywam w cale bo muszę co chwile gasić latarnie . Teraz dzień trwa tylko minute i nie mam ani chwili wytchnienia .

 10. ~Kajetan Szymula pisze:

  Jestem pijakiem. Mieszkam na bardzo małej planecie.
  Koło mnie stoi bariera butelek pustych, a obok pełnych.
  Pije bardzo dużo, a ponieważ spożywam mnóstwo alkoholu
  i wstydzę się tego, więc pije potem nadal, a cykl ten się powtarza.
  Nie lubię rozmawiać z ludźmi, bo oni mnie nie rozumieją,
  a ja się przy nich wstydzę.

 11. ~Adam Napierała pisze:

  Jestem bankierem. Wzory matematyczne mam w małym palcu. Wszystkie gwiazdy są moje. Ja liczę, przeliczam i zarządzam gwiazdami. Jestem człowiekiem poważnym i dokładnym. Nie robię niedorzeczności i nie mam czasu na tak błahe sprawy jak marzenia. Myślę, że cieżka praca jest najważniejsza i nie lubię, gdy ktoś mi w niej przeszkadza. Mieszkam sam na mojej małej planecie, ale mi to pasuje. Nikt się przynajmniej nie wtrąca do tego, co robię. Wystarczą mi moje zapisaki i gwiazdy, które najchętniej zamknąłbym w sejfie.
  O samotności pomyślę kiedy indziej.

 12. ~Daniela Sobolewska pisze:

  Jestem mądrym geografem zamieszkuje planetę 330. Wiem wszystko na temat gór, wulkanów, planet, miast, rzek, mórz oraz oceanów. Geografia jest to naprawdę jakiś ciekawy zawód, ponieważ można się bardzo dużo nauczyć. Bardzo lubię ten zawód i jestem zadowolony z niego. Jestem geografem, więc nie muszę zwiedzać danej planety wolę poszukiwać osoby zwiedzający tą planetę, bo bardzo chętnie powiem im, co gdzie się znajduje, a jak się pomylę to od razu to sprawdzam tę pomyłkę.

 13. ~Bernadeta Stromska pisze:

  Jestem Próżniakiem. Zamieszkuję asteriodę 326. Mam bardzo ważną funkcję,otóż-moim zadaniem jest przyjmowanie wszystkich,którzy odwiedzają moją Planetę. Za to,że przybyli na moją,zajętą już przeze mnie asteriodę,oczekuję od nich tego,aby mnie podziwiali i chwalili. Dzięki mojej dobroduszności i chęci mogą tutaj być i mieszkać na moim terenie. W zamian oczekuję od nich,aby mnie szanowali,podziwiali i uważali za osobę bardzo ważną i mądrą. Tylko wtedy może dziać się dobrze na asteroidzie,gdzie rządzi tam osoba tak mądra i rozsądna jak ja.

 14. ~Przemek Biskupski pisze:

  Jestem Bankierem. Bardzo dużo pracuję i nie lubię gdy mi ktoś przeszkadza. Jestem człowiekiem poważnym, dokładnym i nie robię nic niepotrzebnego. Nie zajmuję się głupstwami. Nie mam czasu na marzenia, ani nic oprócz liczenia i zarządzania małych błyszczących rzeczy na niebie. Przez pięćdziesiąt cztery lata ciągle liczę gwiazdy. Nie muszę robić z nimi nic. Wystarczy mi, że je posiadam. Nigdy mnie to nie nudzi , jestem człowiekiem poważnym. Pierwszy pomyślałem o ich zgarnięciu, więc wszystkie są moje. One dają mi bogactwo, tego potrzebuję. Zapisuję ich ilość na papierze i zamykam w sejfie. Nikt mi ich nie zabierze.

 15. ~Oskar Niekurzak pisze:

  Wpis zawiera błędy, które nie zostały poprawione.

  Jestem Bankierem . Bardzo Dużo I Długo pracuje i nie lubię jak mi ktoś przeszkadza.
  Jestem Człowiekiem poważnym i pracowitym . Nie zajmuję się innymi rzeczami prócz liczenia oraz zarządzania małych błyszczących rzeczy na niebie . Przez prawie całe życie liczę gwiazdy na niebie . Czuje się wtedy jak by to one były moją własnością liczę je i zapisuje je na papierze , który chowam w sejfie .

 16. ~Nikodem Stachulski pisze:

  Wpis zawiera błędy, które nie zostały poprawione.

  Jestem latarnikiem. Jestem posłuszny , skrupulatny oraz smutny. Moja praca jest wyczerpująca a polega ona na gaszeniu i zapalaniu moje lampy. Ale cóż taki mam już rozkaz. Musze robić to coraz szybciej ponieważ aktualnie , jeden dzień na moje planecie trwa jedną minute , przez co mam bardzo mało czasu. Mam nadzieje ze kiedyś to się zmieni , bo nie wiem ile dam rade jeszcze wytrzymać…

 17. ~Paweł Jasiński pisze:

  Jestem Próżniakiem. Mieszkam na asteroidzie 326. Do moich zadań należy przyjmowanie osób, które będą chciały zamieszkać na mojej planecie. Od wszystkich których przyjąłem, oczekuje aprobaty i chwalenia każdej mojej cechy. Nie dopuszczam sytuacji, w której ktoś mnie obraża, lub się ze mną nie zgadza. Dzięki mojej dobroci, wszyscy mogą spokojnie zamieszkiwać moją planetę i nie mieć żadnych problemów. To dzięki mnie ludzie mają szczęście.

 18. ~Zuzia Korendo pisze:

  Jestem Latarnikiem. Moją pracą jest zapalanie i gaszenie latarni. Jestem już zmęczony tą robotą ponieważ, moja planeta jest bardzo mała i co mi minutę muszę zapalać i gasić latarnie. Nie mam czasu na spanie, a ni na odpoczynek. Najgorsze jest to że planeta z roku na rok krąży coraz szybciej. Chciałbym odpocząć od tej pracy, wyspać się porządnie ale niestety. Kiedyś to mogłem się wyspać, no cóż skoro los tak chce. Może kiedyś ktoś mnie zastąpi lub planeta zacznie krążyć wolniej. Mam nadzieje, że w przyszłości będę mógł zwiedzić inne planety.

 19. ~Mateusz Michalski pisze:

  Jestem pijakiem. Strasznie dużo piję alkoholu.
  Nigdy nie jestem trzeźwy. Nie obchodzi mnie nic innego,
  niż to, jaki trunek piję i jak on smakuje, chociaż nawet to nie jest ważne.
  Ważne jest to, że jestem zawsze pijany i ludzie mnie nie przejmują się mną.
  Alkohol przywożą mi… nawet nie wiem skąd,
  ale wiem, że alkohol to moje życie, i nic tego nie zmieni

 20. ~Kamila Szwemin pisze:

  Jestem Królem. Posiadam władzę absolutną, nikt nie może mi się przeciwstawić. Mam bardzo ważne zadania, muszę sporządzać dekrety, tworzyć prawa, decydować o losie całej planety. Nikt nie może zauważyć, ze jestem nieomylny. Staram się być sprawiedliwy, wiem, że jeśli wydam zły rozkaz i popełnię błąd, to cierpieć będą moi poddani. Szkoda, że nie mam żadnych poddanych, wiem, że byłbym mądrym królem. Dopóki ktoś nie przeciwstawiłby się mojej władzy, żyłoby mu się bardzo wygodnie.

 21. ~Jakub Zakrzewski pisze:

  Jestem pijakiem, mieszkam na małej planecie i jestem wielbicielem napojów alkoholowych. Moją planetę bardzo rzadko ktoś odwiedza i dlatego jestem samotny. Jak już wspomniałem piję dużo alkoholu, może nawet za dużo .Niektórzy pytają „dlaczego’’ ? Otóż pije żeby zapomnieć o wstydzie, który mi towarzyszy podczas picia alkoholu. Jest to błędne koło, którego nie mogę przerwać bo czuję, że nie mam motywacji aby z tym skończyć. Mam nadzieje, że kiedyś zdarzy się coś w moim życiu, albo pojawi się w nim jakaś osoba dla której zerwę z nałogiem i rozpocznę nowe życie bez alkoholu. Na razie jest on moim jedynym przyjacielem.

 22. ~Maciej Zakrzewski pisze:

  Jestem Królem, władcą wszystkiego wszędzie. Sądzę wszystkich według swoich poglądów i nikt nie może nim się przeciwstawić. Czuję się lepszy od wszystkich innych ludzi z samego faktu, że urodziłem się w rodzinie królewskiej i w moich żyłach płynie błękitna krew. W życiu nigdy nie pracowałem, ponieważ jestem królem!

 23. ~Nikola Borowska pisze:

  Jestem Latarnikiem. Ciężko pracuję ponieważ co minute muszę zapalać i zgaszać latarnie.
  W ogóle nie mam odpoczynku dlatego jestem smutny.
  Z roku na rok moja planeta się coraz szybciej kręci.
  Przez tę pracę nie mogę się wyspać ani odpocząć.
  Mam nadzieję, że kiedyś planeta przestanie się tak szybko obracać i będę mógł odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>